Tartsd tisztán a test csatornáit!

Tartsd tisztán a test csatornáit!

Tartsd tisztán a test csatornáit!
Az emésztőrendszer az elhanyagolt, a nyirokrendszer pedig az elfeledett hős.

Naponta több száz különböző méregnek van kitéve szervezetünk a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása és a környezeti mérgek miatt.

Amikor a méreganyagok (mesterséges vegyi anyagok, amelyek a levegőben, vízben, az élelmiszerekben, háztartási tisztítószerekben és kozmetikai termékekben fordulnak elő) bejutnak a szervezetbe a bőrön, orron vagy szájon át, a szervezet megakadályozza a test teljes “elszennyeződését” azáltal, hogy a méreganyagokat zsírral vagy vízzel veszi körül és a test különböző területein tárolja azokat. Ez megterheli a szervezet saját méregtelenítő rendszerét (a májat, a beleket, a vesét, a tüdőt-, bőr-, vér- és nyirokrendszert). Ezek a rendszerek gyakran túl is terhelődhetnek az állandó méreganyag kiürítési harcban.

Testünk nem tudja a végtelenségig tolerálni sem a mérgeket, sem pedig a szükséges tápanyagok hiánya miatt fellépő következményeket. Ilyenkor jelentkezhetnek bőrproblémák, különböző allergiás tünetek, emésztési zavarok.

A szervezet jelez! Rá kell segítünk a méregtelenítésre!
A mérgeket, valamint a felesleges zsírt és vizet kihajtva a szervezetünkből, gyorsan javíthatunk az egészségünkön.
Hogyan?
A nyirokrendszeren keresztül

nyirokrendszer

A nyirokrendszer a leginkább elfeledett és legkevésbé ismert rendszer szervezetünkben. A nyirok párhuzamosan halad a keringési rendszerrel és ez a rendszer felelős a sejtanyagcsere melléktermékeinek eltávolításáért amellett, hogy az immunrendszer szabályozásában is hatalmas szerepet játszik. A nyirok tehát egy nagyon fontos rendszer az optimális egészség támogatásában.
A nyirokrendszer tehát olyan, mint a test szemetese.

A nyirokerek a bőrünk alatt találhatók. Ha méreganyagok koncentrálódnak és a nyirokkeringés lelassul, a nyirokcsomók megduzzadnak, gyakran ödémás is lesz ez a terület.

ödémás terület, cellulitisz

A nyirokrendszer kitisztítása
  1. A kézi nyirokmasszázs egy szelíd ritmikus technika, amely finoman hat a nyirokerekre és fokozza a nyirokáramlást a test minden szövetében. Támogatja az egészséges immunfunkciókat is és a vegetatív idegrendszerre is hatással van, ezáltal csökkenti a stresszt. A terápia kitisztítja a kötőszöveti hulladékokat, csökkenti a szövetek leterheltségét, az ödémát, fájdalmat és a duzzanatot.

    nyirokmasszázs

  2. A masszázson kívül a test száraz kefével való átmasszírozása is segíthet egy zuhanyzás vagy fürdés alkalmával.

    száraz kefés ledörzsölés

  3. Tisztítsuk meg diétával a nyirokrendszert!
    Ma nagyon sokféle káros adalékanyagot megeszünk: nitritsót, ízfokozót, színezékeket, mesterséges aromákat, növényvédő és tartósító szereket… – a listát hosszan lehetne sorolni. A tapasztalat szerint ugyanakkor egyre inkább bebizonyosodik, hogy tartósan szép, egészséges bőrre csak azok számíthatnak, akik táplálkozásuk minőségére is odafigyelnek. Ne fogyasszunk tejet, cukrot! Hagyjuk ki a szóját, margarint, tojásfehérjét, a hormonokkal és gyógyszerekkel kezelt húsokat, a glutént (búza, rozs, árpa, zab), és ne fogyasszuk az ezekből készült liszteket és tésztákat sem. Ne fogyasszunk sört sem, ez is tartalmaz glutént. Kerüljük a vegyszerrel, permettel, műtrágyával kezelt és előállított zöldségeket, gyümölcsöket. Fogyasszunk mangalica sertést, és az ebből készült termékeket, szalonnát, és halat. Megbízható forrásból beszerzett húsokat, vadhúsokat. Mangalica zsírt, (házi) kacsa- és libazsírt használjunk főzéshez, sütéshez, esetleg teavajat. Hidegen használjuk a hidegen sajtolt olajakat (olivaolaj, lenmagolaj). Sajtból lehetőleg kecske-, vagy juhsajtot, érlelt félkemény, kemény sajtokat. A tojás sárgáját fogyasztjuk (fehérjét nem). Hagyjuk ki az amerikai mogyorót. Fogyasszunk gluténmentes gabonaféléket: rizst, burgonyát, kölest, kukoricát, hajdinát, amarantot, quinoát, az ebből készült liszteket és gluténmentes tésztaféléket. Fogyasszunk bio gyümölcsöket, zöldségeket.

    bio gyümölcsök

  4. A szervezetnek szüksége van arra, hogy a nyirokrendszer jól hidratált állapotban legyen. Ezért igyunk naponta legalább 1,5-2,5 liter szűrt vagy tisztított vizet, forrásvizet.

    tiszta víz

  5. Légzés: segítheted a nyirokfolyadék mozgását mély orr légzéssel rekeszizomból.

    légzés, jóga

  6. Rendszeres testmozgás, jóga, relaxáció

    mozgás, sport

  7. Pihenj szaunában vagy gőzfürdőben és hagyd, hogy tested kiizzadja a méreganyagokat.

    szauna, gőzfürdő

  8. A nyirokmasszázs fontos kiegészítője lehet még a talpmasszázs is, ahol a reflexzónákon keresztül további „gyógyító impulzust” közvetíthetünk a szervezet felé.

    talpmasszázs

    Mi a hatása?

    • a salakanyagok, méreganyagok kiürítése segít a gyógyulásban
    • beindul a szervezet öngyógyító képessége
    • hatásos visszatérő fertőzések, gyulladások, gyakori légúti megbetegedések, asztma, allergia, ödémák, az arcon és a szem körül keletkezett duzzanatok, nyirokkeringési zavarok, idegesség, alvászavar, migrén, fej- és fogfájás, valamint ízületi gyulladások és reuma, gyomor- és bélrendszeri problémák, hajhullás és menstruációs görcsök esetén.
    • erősíti az immunrendszert
    • ellazítja a testet
    • nyugtatja a vegetatív idegrendszert
    • csillapítja a fájdalmat
    • feszesebb, simább bőr

Bőr méregtelenítése, Detox salaktalanító arckezelés >>>

Tapasztalataim a MD Computeres mérések során 1. – Emésztési problémák >>>

Katka

Website: